Kryteria rekrutacyjne do Gimnazjum

im. Jana Pawła II w Zielonkach

na rok szkolny 2015/2016.

Poniższe kryteria dotyczą uczniów ubiegających się o przyjęcie do gimnazjum dla których Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zielonkach nie jest szkołą obwodową.

1. Kryteria obowiązkowe

W rekrutacji do gimnazjów maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym wynosi 140, w tym:

40 pkt. – zameldowanie na terenie gminy Zielonki,

40 pkt. – maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za sprawdzian przeprowadzony w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej (zawarta w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach sprawdzianu),

40 pkt. – maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody i z zachowania,

20 pkt. – maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

2. Sposób przeliczania na punkty stopni z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (języka polskiego, matematyki, historii, przyrody) oraz zachowania:

celujący – 8 pkt.

bardzo dobry – 7 pkt.

dobry – 5 pkt.

dostateczny – 3 pkt.

dopuszczający – 1pkt.

wzorowe – 8 pkt.

bardzo dobre – 7 pkt.

dobre – 5 pkt.

dostateczny – 3 pkt.

dopuszczający – 1 pkt.

3. Za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej kandydat może uzyskać co najwyżej 20 pkt. Przy czym:

za ukończenie szkoły z wyróżnieniem – 5 pkt.,

za udział w konkursach organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, w tym:

laureat konkursu – 10 pkt.,

finalista konkursu – 5 pkt.

za osiągnięcia wpisane na świadectwie do 5 pkt. za miejsca I - III  lub tytuły laureatów uzyskane w konkursach:

ogólnopolskich – 5 pkt. – jeżeli konkurs miał co najmniej 3 etapy,

wojewódzkich – 3 pkt. – jeżeli konkurs miał co najmniej 2 etapy,