Zmieniający się wokół nas świat wymaga zmiany w nas !
Szanowni Państwo,

olega podcastświat otaczający nas pędzi jak szalony, zmian nie jesteśmy w stanie powstrzymać, często nas, dorosłych nowinki technologiczne przerażają.
Często czujemy się zagubieni i bezradni w świecie pełnym aplikacji, gier, internetu podczas, gdy nasze dzieci poruszają się w nim, jak ryby w wodzie.
Dlatego nie ma co "kopać się z przysłowiowym koniem" tylko trzeba podjąć próbę ujarzmienia tego, co obce, oswojenia a następnie polubienia!

Świat telefonów komórkowych

Złościmy się na nasze dzieci, że ciągle coś oglądają, grają, przeglądają w telefonie, a czy sami potrafimy żyć bez telefonu, czy jesteśmy w stanie dzień wytrzymać bez komórki?
Odpowiedzmy sobie na to pytanie uczciwie. Czy w tym telefonie są tylko same złe rzeczy?
Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego ucznia w nowoczesnej rzeczywistości pragniemy stać się szkołą na miarę XXI wieku

z dniem 25.09.2019 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole wprowadzanie innowacji pedagogicznej metodycznej:
Podcasty edukacyjne – wprowadzenie nowego stylu uczenia się i nauczania z wykorzystaniem telefonów komórkowych

mającej na celu zainspirowanie uczniów do wykorzystania telefonów komórkowych w procesie uczenia się, jako narzędzi usprawniających utrwalanie materiału bieżącego oraz umożliwiające przyswajanie wiedzy z zakresu języka polskiego, angielskiego i niemieckiego (na początek) poprzez nagrywanie własnych audycji oraz odsłuchiwanie audycji nagranych przez kolegów.
Wierzymy, że wprowadzana przez nas, wśród uczniów, moda na odsłuchiwanie i nagrywanie podcastów zadziała ożywczo, odświeżająco i motywująco i przełoży się tym samym na wzrost wyników nauczania.

Uczniowie klasy VII d z entuzjazmem podeszli do innowacji, wymyślili nazwę i logo, stworzyli stronę internetową

której adres niebawem będzie można znaleźć na szkolnej stronie w zakładce: ZIELONKI PODCAST OMEGA. Będą tam umieszczane podcasty możliwe do pobrania za darmo dla uczniów klas IV - VIII.

A zatem, nie bójmy się zmian!

Zmieniajmy siebie! Zmieniajmy szkołę! Zmieniajmy świat!

Anna Witkowska