Szanowni Rodzice przyszłych zerówkowiczów,

niebawem rozpoczniemy wakacje, będziemy cieszyć się urokami lata, a kiedy nadejdzie wrzesień, powitamy rok szkolny 2019/20. Już  za dwa miesiące Państwa pociechy po raz pierwszy przekroczą próg oddziału przedszkolnego i staną się najmłodszymi członkami naszej społeczności szkolnej. Każde dziecko w tym dniu obowiązuje strój galowy. Pierwszy dzień w naszej szkole będzie dla nas wszystkich wyjątkowym momentem.

Pragniemy przekazać Państwu kilka próśb i informacji. Prosimy, aby 2 września doręczyć wychowawcy grupy uzupełnioną informację o dziecku zgodnie z podanym wzorem TUTAJ

Życzymy Państwu niezapomnianych wakacji w barwach złocistego słońca i błękitnego nieba. Do zobaczenia we wrześniu.

WYPRAWKA DZIECKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

1. PODRĘCZNIKI DLA DZIECI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO (rok szkolny 2019/20):
  • „Elementarz sześciolatka. Roczne przygotowanie do szkoły”(pakiet); wyd.„Nowa Era”; autorzy: S. Doroszuk, J. Gawryszewska, J. Hermanowska, D. Sotomska- Sas;
  • religia: „Kocham dobrego Boga” , pod red. Elżbiety Osewskiej i ks. Józefa Stali; wyd. „Jedność”.
  • język angielski: „My Word starter” (książka ucznia z ćwiczeniami), wyd. „Nowa Era”, autorzy: Gabriela Rzepecka- Weiss

1. PRZYBORY I MATERIAŁY:
  • 2 ołówki miękkie (ozn. B),
  • gumka do mazania,
  • temperówka (najlepiej zamykana),
  • kredki ołówkowe,
  • kredki woskowe lub Bambino,
  • kredki pastelowe,
  • flamastry,
  • duży klej w sztyfcie,
  • nożyczki z metalowymi końcówkami,
  • plastelina,
  • prostokątna, plastikowa podkładka na stół (ok. 20 x 30 cm),
  • farby plakatowe,
  • 3 pędzle różnej grubości,
  • kubek na wodę,
  • blok techniczny biały (A4 i A3),
  • blok rysunkowy z kolorowymi kartkami (A4),
  • blok techniczny z kolorowymi kartkami (A4 i A3),
  • papier kolorowy,
  • 1 zeszyt 16 kartkowy w wąską linię,
  • 3 teczki tekturowe,
  • strój gimnastyczny (w worku),
  • buty na przebranie na białej podeszwie (w worku),
  • plecak ( mieszczący teczkę A4),
  • ryza białego papieru A4,
  • piórnik tzw. „tuba”
  • 2 zeszyty 32 kartkowe w kratkę

prosimy o podpisanie jednego z zeszytów (zeszyt do korespondencji)  według wzoru:

wzor1

Dla wygody i komfortu pracy dzieci, prosimy o wybranie materiałów dobrej jakości oraz podpisanie wszystkich rzeczy dziecka.

Z uwagi na sprawną organizację pracy z dziećmi, zwracamy się do Państwa również z prośbą, aby całą podpisaną wyprawkę wraz z pakietem „Elementarz sześciolatka” dostarczyć w pierwszym tygodniu września - 09.09. (poniedziałek).

Poniżej zamieszczamy dla Państwa ważne

informacje dotyczące funkcjonowania dziecka sześcioletniego w szkole.

ABY UŁATWIĆ DZIECKU PRZEKROCZENIE PROGU SZKOŁY NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE DLA DZIECKA BEZCENNE JEST WSPARCIE RODZICÓW

MAMO! TATO! ZAPROWADŹ MNIE DO SZKOŁY!

WYCHOWAWCY GRUP PRZEDSZKOLNYCH

Jak pracujemy?

Oddziały przedszkolne działają od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 17:00; 07:00- 08:00- schodzenie się dzieci;  08:00- 13:00 (lub 13:30, kiedy jest religia) odbywają się obowiązkowe zajęcia wychowania przedszkolnego z wychowawcą grupy. Po ich zakończeniu rodzice lub prawni opiekunowie zgłaszają się po dzieci w portierni głównej. W godzinach 13:00/ 13.30- 17:00 trwają zajęcia opiekuńcze. Są one skierowane do dzieci, których rodzice pracują zawodowo. Szczegóły dotyczące organizacji pierwszego dnia w oddziałach przedszkolnych zostaną podane w drugiej połowie sierpnia na stronie internetowej naszej szkoły.