XIV edycja Programu edukacyjnego  Akademia Bezpiecznego Puchatka

XIV edycja Programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka

Głównym celem programu jest wdrożenie dzieci do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w internecie i w czasie zabawy. Od września pierwszoklasiści uczestniczą w tematycznych zajęciach edukacyjnych. Program kształtuje u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczy właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego w różnych sferach życia.
Podsumowaniem uczestnictwa w programie będzie udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym podczas zajęć komputerowych. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplom dla uczniów.
Jesteśmy przekonani, że udział w programie zwiększy świadomość naszych uczniów, dzięki czemu będą oni bezpieczniejsi na co dzień.