Księgozbiór biblioteki

Biblioteka to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz pogłębiać wiedzę. Jest dostępna codziennie w godzinach dostosowanych do zajęć w szkole.

Księgozbiór liczy ponad 5600 woluminów i jest uzupełniany na bieżąco dzięki zakupom oraz darom. W 2020 roku otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - biblioteka wzbogaciła się o 703 nowe książki. Listę zakupów tworzyliśmy bardzo starannie, wspólnie z nauczycielami, rodzicami oraz oczywiście z uczniami, dzięki czemu księgozbiór dostosowany jest do potrzeb wszystkich czytelników.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:

• BIBLIOTECZKA NAUCZYCIELA
  • KSIĘGOZBIÓR PODRĘCZNY (słowniki, encyklopedie, leksykony, wydawnictwa albumowe)
  • LEKTURY
  • LITERATURA PIĘKNA z podziałem na:

B - baśnie, legendy i podania
             Bw - bajeczki, wierszyki
             Ob - opowiadania i powieści obyczajowe (dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych)
             H - opowiadania i powieści historyczne (dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych)
             Pd - poezja, dramat
             F - powieści fantastyczne

• LITERATURA POPULARNONAUKOWA
  • NASZA MAŁA OJCZYZNA GMINA ZIELONKI I OKOLICE
  • PATRON SZKOŁY JAN PAWEŁ II
  • PODRĘCZNIKI SZKOLNE I MATERIAŁY EDUKACYJNE

Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki.

dr Frank Serafini

zdjęcie książek