Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Pierwsze zajęcia z drukowania na drukarce 3D za nami!

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę z drukarką 3D na lekcji techniki i informatyki. Ponadto mieli za zadanie wykonać projekt szkoły 3D w programie SketchUp.  Następnie rozpoczęliśmy drukowanie pierwszego projektu.

#LaboratoriaPrzyszłości.

Zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości

W ramach lekcji informatyki i techniki z Panem Pawłem Gryczem, uczniowie z klas 6 - 8 uczestniczyli w zajęciach konstrukcyjnych z wykorzystaniem robotów i programowaniem mikrokontrolerów. Dzięki elementom zawartym w zestawie uczniowie mogli wykonać takie projekty jak: cykl zmiany świateł, programowanie robotów, inteligentny dom, i wiele więcej. Zestaw zapewnia twórczą zabawę na wiele godzin. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w pracę i chętnie przedstawiali efekty swoich działań.

#LaboratoriaPrzyszłości.

Wizyta św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia na szkolnych korytarzach można było spotkać Św. Mikołaja wraz z jego pomocnikami. Św. Mikołaj obdarował naszą szkolną społeczność cukierkami i prezentami. Odwiedził m.in. oddziały edukacji wczesnoszkolnej, klasy 4-8, a także pracowników naszej szkoły.

RADOŚĆ TWORZENIA

Uczniowie klasy 8 w zajęciach z fotografii biorą udział w ćwiczeniach, które rozwijają nie tylko inwencję twórczą, kreatywność, uzdolnienia plastyczne, ale także uzdolnienia literackie oraz kompozycyjne. Uczestnicy zajęć mają pełną możliwość wypowiedzi artystycznej oraz autorefleksji. Tu na zdjęciach inspiracją była Świtezianka.

Grzegorz Kowalik

FILMIK Z BIOLOGII O WYKORZYSTANIU SPRZĘTU Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

W ramach lekcji biologii oraz zajęć koła biologicznego z panią Gabrielą Wątor, uczniowie z klas 5 i 6 uczestniczą w lekcjach laboratoryjnych wykorzystujących mikroskopy, kamerę mikroskopową oraz zakupione preparaty trwałe.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W ubiegły piątek nasza szkoła została opanowana przez Misie Pluszowe! Całość możecie zobaczyć dzięki fotorelacji wykonanej przez uczniów należących do Koła Fotograficznego, nad którym czuwa Pan Grzegorz Kowalik. Sprzęt wykorzystywany przez Koło Fotograficzne pochodzi z programu Laboratoria Przyszłości.

Dziękujemy Róży, Hani oraz Karolowi z 8c za uwiecznienie tego dnia na zdjęciach!