Poczta Walentynkowa

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie.
Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek tzw. walentynek.

 

Z tej okazji Prezydium Samorządu Uczniowskiego organizuje pocztę walentynkową. Ze względu na ferie zimowe już od poniedziałku (23.01.2023r.) do piątku (27.01.2023 r.) w naszej szkole pojawią się dwie skrzynki. Jedną znajdziecie przy sekretariacie a drugą na parterze nowego budynku. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień będzie mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Walentynka musi być oczywiście zaadresowana, żeby mogła trafić do odpowiedniej osoby (imię, nazwisko oraz klasa).

 

We wtorek 14 lutego korespondencja zostanie doręczona do adresatów przez szkolnego kupidyna. 

 

Również w tym dniu Szkolny Klub Książki organizować będzie akcję “Randka z książką”. Więcej informacji w najbliższym czasie.