Tydzień języka angielskiego w klasach 1-3

Termin realizacji: 17.03.2023r. – 24.03.2023r.

Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa w Zielonkach

Autorzy projektu:  Katarzyna Piętak – Januszek

Agata Macioł

Adresaci konkursu: uczniowie klas I-III SP

Cel konkursu:

• rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz krajami anglojęzycznymi,
  • zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego,
  • powtórzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z języka angielskiego,
  • poznanie tradycji i świąt krajów anglojęzycznych – obchody Dnia Świętego Patryka.

Metody i formy pracy: gry i zabawy klasowe, grupowe wykonywanie plakatów edukacyjnych, oglądanie prezentacji.

Treści: obejmują zakres słownictwa zawarty w podręcznikach Bugs Team dla poszczególnych grup wiekowych.

Zasady: w konkurencjach biorą udział wszyscy uczniowie poszczególnych klas. Klasy uczestniczą w zadaniach przygotowanych i przeprowadzanych przez organizatorów konkursu, w czasie których zdobywają punkty. Klasy, które zdobędą największą liczbę punktów zostaną szkolnymi zwycięzcami.

Wszystkie konkurencje są dostosowane do wieku i umiejętności uczniów. Organizatorzy dysponują szerokim wachlarzem pomysłów i konkurencji.