Ogólnopolskie Wybory Książek

Uprzejmie informuję, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.

Uczniowie będą głosować w swoich klasach, gdzie głosy zbierze Klub Książki i Samorząd Uczniowski.

Klasy I-III będą głosować 3 czerwca (poniedziałek-wtorek).

Klasy IV-VIII będą głosować 6-7 czerwca (czwartek-piątek).

Informacja o akcji:

Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski.
W ramach akcji w maju i w czerwcu w szkołach odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności.

Więcej informacji: www.wyboryksiazek.pl