Podsumowanie całorocznej akcji "Zdrowe i kolorowe drugie śniadanie" - klasy 4-8

Całoroczna akcja “Zdrowe i kolorowe drugie śniadanie” już za nami!

Od listopada do czerwca Szkolna Komisja ds. Zdrowego Żywienia skrupulatnie weryfikowała zaangażowanie klas 4-8 w akcję, której głównym celem było wdrażanie zasad zdrowego stylu życia u uczniów naszej szkoły.

W każdym miesiącu dominował inny kolor tak, aby można było poznać przede wszystkim szeroką gamę warzyw i owoców. Kolory były również modyfikowane w trakcie trwania akcji na prośby uczniów, m.in. w kwietniu był kolor czarny.

Szkolna Komisja ds. Zdrowego Żywienia podczas oceniania brała pod uwagę następujące kryteria:

a. dobrze dobrane produkty i wartość odżywcza śniadań,
b. zgodność koloru śniadań z kolorem miesiąca,
c. ilość osób posiadająca element ubioru w określonym dla danego miesiąca kolorze,
d. porządek w szatni.

W akcję zostali również zaangażowani wychowawcy klas oraz pozostali nauczyciele.

Po bardzo wyrównanej walce o zwycięstwo ostatecznie wygrała klasa 4b, której wychowawczynią jest Pani Aneta Wrona. Uczniowie 4b prowadzili w rankingu od pierwszego etapu akcji. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wytrwałością oraz współpracą.

Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się klasa 8g, której wychowawczynią jest Pani Magdalena Strzałkowska. Klasa 8g odznaczała się ogromnym poczuciem humoru a także niekwestionowanymi umiejętnościami kulinarnymi.

Trzecie miejsce zajęła klasa 6a, której wychowawczynią jest Pani Ewa Adamczyk. W ramach nagrody został zorganizowany dla nich mały poczęstunek.

Nagroda główna, czyli wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie została sfinansowana przez Radę Rodziców i odbyła się 19.06.2023 r. Uczestniczyli w niej również uczniowie klasy 8g, którzy co miesiąc otrzymywali “wyróżnienie miesiąca” przydzielane przez Szkolną Komisję ds. Zdrowego Żywienia.

Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie całej społeczności szkolnej!

Podziękowania należą się również uczniom, którzy tworzyli szkolną Komisję ds. Zdrowego Żywienia (Igor Orzechowski 8c, Jagoda Rybak 8d, Karolina Trela 8g, Monika Binczycka 6a oraz Amelia Tyrańska 7a)! Dziękujemy!

Dziękujemy również Jagodzie Rybak za oprawę graficzną akcji!

Organizatorzy,
Barbara Bugajska,