HAPPENING – JEDZ ZDROWO KOLOROWO

W dniu 14 listopada 2023 roku zostanie zorganizowany w naszej szkole happening pt. JEDZ ZDROWO KOLOROWO!

W ramach Tygodnia Zdrowo Smacznie i Bezpiecznie!  W tym roku postawiliśmy na trzy kolory: czerwonyzielonybrązowy.

Postanowiliśmy wypromować właściwości owoców i warzyw w tych trzech kolorach.

Ogłoszony zostanie konkurs na najciekawszy plakat owoców lub warzyw przydzielonych kolorach

Podczas akcji będzie można spróbować kanapek, sałatek, koktajli z owoców, warzyw, ziaren, jogurtów i wielu innych zdrowych produktów zrobionych i przyniesionych przez naszych uczniów.

Kilka ważnych informacji..

Przydzielone kolory dla poszczególnych klas:

klasy 4-5 – kolor brązowy

klasy 6 – kolor czerwony

klasy 7-8 – kolor zielony

Zadania dla poszczególnych klas:

Przed happeningiem (do 13 listopada 2023 r. ):

- uczniowie indywidualnie lub zespołowo wybierają owoc lub warzywo w przydzielonym kolorze i przygotowują plakat dotyczący właściwości odżywczych i sposobu wykorzystania kulinarnie danego owocu lub warzywa.

W dniu happeningu (14 listopada 2023 r.):

- uczniowie poszczególnych klas mają element ubioru w przydzielonym kolorze

Kochani Wychowawcy, z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Kozioł